Protez saç nasıl uygulanır?

Protez saç nasıl uygulanır?

Protez saç toplamda 2 temel aşamadan oluşmaktadır ve uygulama toplamda 8 hafta gibi bir sürede tamamlanmış olur. İlk adım olan ölçülendirme aşaması çok önemlidir. Bu aşamada doğru ve sağlıklı ilerlemek diğer tüm adımları etkileyecektir. Ölçülendirme aşamasında öncelikle baş bölgesinde saçın azalmış olduğu, saç olmayan bölgeler tespit edilir. Sonrasında yüz hatları dikkate alınarak saç çizgisi belirlenir. Saç kalıbı çıkarıldıktan sonra saçın çıkış yönü işaretlenir ve ve saç protezi yaptıracak kişinin canlı saç örneğinden bir kısım sabitlenir. Saçın rengi, inceliği ve kalınlığı belirlenir.
Ölçülendirme aşamasının başarılı geçmesi ikinci aşama olan yerleştirmenin de daha rahat olmasını sağlamaktadır. Bu aşamada saç protezi önceki aşamada kalıbı çıkarılan bölgeye yerleştirilir. Bu aşamada belirleyici rol oynayanlardan biri de saçın özelliklerinin doğru tespit edilmiş olmasıdır.
Son aşama olan tasarım aşamasında saç yüz yapısına ve bireylerin istediği modele göre kesilir ve biçimlendirilir. Profesyonel bir şekilde yapılan saç kesiminden sonra da saçlar istenilen şekilde taranabilir ve memnuniyet sağlanabilir.

Bir cevap yazın